Post Reply 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zones of Fear
Author Message
PavelU Offline
Cacodemon
*

RE: Zones of Fear in progress
Jj, nějaké pořádné info o tom, že vyšel nový český megawad k Doomu 2, by to chtělo. Na Hrej vyšel nedávno článek o pár Doom modech, ale o ZoF ani zmínka. Možná by stačila novinka na Českých modech, kdysi tam o Zones of Fear psali, když byl ještě ve vývoji. Na to, kdy bude ZoF na The /newstuff Chronicles, taky čekám, ale asi to fakt není žádná sranda, to dohrát a nějak zhodnotit Smile Jinak já už link na váš WAD dal na své fórum (červeně vyznačeno tím Prboom portem).
15-07-2012 11:22 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
scifista42 Offline
R2-D2
*

Wink RE: Zones of Fear in progress
Na Doomworldu se wady recenzují v pořadí, v jakém byly nahrány. Zpoždení je přibližně 2 měsíce. Můj wad má číslo 16781 a objevil se v posledních Newstuff Chronicles. Zones of Fear má číslo 16785, takže v těch příštích Chronicles už prostě být musí.

A idoom.cz mi (teď) funguje.

--------------------------------
(A kdyby se někdo z vás divil, kdo jsem, http://liquiddoom.net/doom/forum/thread-17-post-927.html#pid927 ) :-)
(This post was last modified: 15-07-2012 11:44 PM by scifista42.)
15-07-2012 11:42 PM
damned Offline
Arachnotron

Pokud máte profil na doomworld foru, tak se můžete podívat sem:
http://www.doomworld.com/newstuff/
16-07-2012 12:43 AM
scifista42 Offline
R2-D2
*

(16-07-2012 12:43 AM)damned Wrote:  Pokud máte profil na doomworld foru, tak se můžete podívat sem:
http://www.doomworld.com/newstuff/

Podle toho co tam píšou už Zones of Fear zrecenzovali před dvěma dny. V příštích Chronicles už bude.
16-07-2012 09:17 AM
enkeli33 Offline
Hell Knight
*

Idoom ale vypadá, že se právě probudilo k životu, tak by 3 věty o ZOF napsat mohli Big Grin

Každopádně už se těším na new stuff

Jinak škoda webu doom5.cz - jsem se těšil, až doděláme ZOF, že tam sepíšu nějaký hezký článeček plný poděkování všem kolegům map makerům, testérům - že jsme přežili i ty různý dohady a problémy a dotáhli to do konce a ono nic Sad

Tak si ho můžete jen domyslet...
16-07-2012 05:44 PM
damned Offline
Arachnotron

(16-07-2012 05:44 PM)enkeli33 Wrote:  Idoom ale vypadá, že se právě probudilo k životu, tak by 3 věty o ZOF napsat mohli Big Grin

Jinak škoda webu doom5.cz - jsem se těšil, až doděláme ZOF, že tam sepíšu nějaký hezký článeček plný poděkování všem kolegům map makerům, testérům - že jsme přežili i ty různý dohady a problémy a dotáhli to do konce a ono nic Sad

Tak novinku můžeš sepsat a poslat i na Idoom. Možnost je dole v menu v levo.
16-07-2012 09:07 PM
enkeli33 Offline
Hell Knight
*

(16-07-2012 09:07 PM)damned Wrote:  
(16-07-2012 05:44 PM)enkeli33 Wrote:  Idoom ale vypadá, že se právě probudilo k životu, tak by 3 věty o ZOF napsat mohli Big Grin

Tak novinku můžeš sepsat a poslat i na Idoom. Možnost je dole v menu v levo.

to už jsem udělal Smile
16-07-2012 10:18 PM
leebigh Offline
Arachnotron

Já jsem svou informační úlohu o ZOF na blogu splnil, bohužel asi čtenářů není mnoho.
Bylo by dobré, kdyby někdo z Idoomu nějaké info zplodil, tím spíše, když i hodnocení na idGames je docela dobré. Tím spíše, že o ZOF se diskutovalo nejprve na tamním fóru, než se díky jeho umrtvení přešlo sem. Ale teď je to již s křížkem po pohřbu.

Je to paradox. Máme výborné a ve světě známé tvůrce map (Gusta, Pipicz, Method), nyní v podobě ZOF Teamu se rodí další talenti, a třeba tady Scifista se tiše pokouší o svou tvorbu, nebo i z Doomu5 známý Doomista.
Ale kromě Liquidu, kde si tady na fóru mohou autoři sami dávat příspavky, není v zásadě významnější platforma, aby se o nových počinech dalo vědět nebo je zrecenzovat a téměř nikdo se tomu singleplayeru v písemnictví nevěnuje...

Leebigh´s Doom blog
http://doom.starehry.eu/
16-07-2012 10:25 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
scifista42 Offline
R2-D2
*

(16-07-2012 10:25 PM)leebigh Wrote:  Scifista se tiše pokouší o svou tvorbu

hehe - pomalu jsem začínal mít pocit, že moje posty nikdo nevidí :-)
16-07-2012 11:29 PM
enkeli33 Offline
Hell Knight
*

(16-07-2012 11:29 PM)scifista42 Wrote:  
(16-07-2012 10:25 PM)leebigh Wrote:  Scifista se tiše pokouší o svou tvorbu

hehe - pomalu jsem začínal mít pocit, že moje posty nikdo nevidí :-)

pošli nějakou svou mapu semka Smile
17-07-2012 08:41 AM
scifista42 Offline
R2-D2
*

Já ale dělám spíš mapy pro ZDoom - a většina těch map mi připadá tak špatných, že jsem je nedal na internet. No, zatím mám tyhle dvě: Crossing Pipes (ta je špatná), The Space Base (ta mi připadá docela dobrá Smile). Snad tak moc nevadí, že jsem to poslal sem do fóra o ZOF Smile.

A úplně jsem zapomněl (jak jsem mohl zapomenout se o tom zmínit?!, asi jsem si nějak myslel, že už jsem to napsal dřív) - Zones of Fear je super! Zpočátku mi trošku vadilo, že mapy jsou dost velký, ale když pak přišly ty ještě větší Big Grin, tak nějak jsem se s tím smířil a už mi nevadí Smile.
17-07-2012 10:17 AM
enkeli33 Offline
Hell Knight
*

(17-07-2012 10:17 AM)scifista42 Wrote:  Já ale dělám spíš mapy pro ZDoom - a většina těch map mi připadá tak špatných, že jsem je nedal na internet. No, zatím mám tyhle dvě: Crossing Pipes (ta je špatná), The Space Base (ta mi připadá docela dobrá Smile). Snad tak moc nevadí, že jsem to poslal sem do fóra o ZOF Smile.

A úplně jsem zapomněl (jak jsem mohl zapomenout se o tom zmínit?!, asi jsem si nějak myslel, že už jsem to napsal dřív) - Zones of Fear je super! Zpočátku mi trošku vadilo, že mapy jsou dost velký, ale když pak přišly ty ještě větší Big Grin, tak nějak jsem se s tím smířil a už mi nevadí Smile.

WOW to je docela pěkný - hlavně že si zakomponoval Zdoom technologie a stejně sis dal práci i s levelem a je docela detailní. Ono to totiž bývá často tak, že někdo umí programovat ACS a dělá mizerný mapy, anebo dělá hezký mapy, ale neumí programovat Big Grin

Jestli dovolíš, možná se ti trochu prohrabu ve zdrojáku, protože plánuju, že udělám novou epizodu do hry Heretic a vytvořím tam triky za pomocí nejnovějších Zdoom technologii - ovšem ještě moc scriptovat/programovat neumím, takže se budu muset nejdříve trochu něco naučit Wink
17-07-2012 10:55 AM
wolf00 Offline
Spectre
**

crosing pipes- fajn mapka,dobre se hraje,muzes byt v klidu uz jsem videl mnohem horsi ....

mb asus m3a78-vm amd x2 5000+ 4gb ram ati powercolor 4650 1gb ddr3,hdd 640gb wd-g,zvuk creative x-fi
18-07-2012 01:17 AM
damned Offline
Arachnotron

(17-07-2012 10:17 AM)scifista42 Wrote:  Já ale dělám spíš mapy pro ZDoom - a většina těch map mi připadá tak špatných, že jsem je nedal na internet. No, zatím mám tyhle dvě: Crossing Pipes (ta je špatná), The Space Base (ta mi připadá docela dobrá Smile).

Tak ke Crossing pipes jsem něco napsal na /idgames.
K Space Base: Je vidět, že rád experimentuješ, ale ještě k tomu nemáš dost citu. Stejně jako Crossing pipes je tady vidět, že jsi si zkoušel nějaké nové features, ale jinak mapa postrádá spád a plynulost. Jednak je to daný tím, že scripty jsou tu použitý dost divoce a bezmyšlenky a taky tím, že je všechno hrozně uzký. Kde kdo o mých mapách tvrdí, že jsou moc stísněný, ale v tom mě tahle mapa bezpečně trumfne. Wink
Takže moje doporučení je pracovat lépe s prostorem a s logickým propojením mapy. Scripty jsou fajn, ale ze šptné nebo průměrné mapy ti dobrou neudělají. Jinak se mi libí, že máš v obou mapách dobře vybalancovanou munici a je vidět, že jsi asi nějaký čas věnoval testování.

Jinak přemýšlím o nějakém drobném projektu. Buď sranda typu Exquisite Corpse nebo se pokusit přemluvit co možná nejvíc čechů, aby každý udělal jen jednu mapku (na který si dá ale záležet a bude výkladní skříní jeho dovedností) a sestavit z toho mapset.

Enkeli:

Z doomworld fora:
LigH: I guess I found a bug; one may get trapped in a secret room in MAP06. Details have been sent via PM.

Zčekni o co jde. Ono tam toho bude asi zůstalo dost... Smile
(This post was last modified: 18-07-2012 09:33 PM by damned.)
18-07-2012 09:31 PM
scifista42 Offline
R2-D2
*

Děkuji všem za vaše vyjádření k mým mapám.

Mapu "Space Base" jsem poslal do Doomworld Mega Projectu, což je projekt snažící se zapojit všechny tvůrce map na Doomworld fóru, kdy každý má poslat jednu mapu. Doporučuju vám taky se zapojit.

Enkeli: Já se učil skriptování "prohrabáváním zdrojáku" Knee Deep in ZDoom. Wink (ale přiznávám, že taky dost pomohlo, že znám jazyk C++)

Damned: Tak do takového projektu jaký jsi navrhl bych se určitě zapojil taky.

(18-07-2012 09:31 PM)damned Wrote:  stísněný

To nevíš že ve vesmírných stanicích je všechno stísněný? Wink http://www.youtube.com/watch?v=H8rHarp1GEE
18-07-2012 11:50 PM
enkeli33 Offline
Hell Knight
*

(18-07-2012 09:31 PM)damned Wrote:  Zčekni o co jde. Ono tam toho bude asi zůstalo dost... Smile

Chceš opravovat chyby? Plánuješ Zones of Fear verze 1:01 ? Big Grin

(18-07-2012 11:50 PM)scifista42 Wrote:  Wink (ale přiznávám, že taky dost pomohlo, že znám jazyk C++)

To taky trochu umím, ale ACS vypadá jako HODNĚ okleštěné C++ Big Grin
(This post was last modified: 19-07-2012 08:40 AM by enkeli33.)
19-07-2012 08:39 AM
leebigh Offline
Arachnotron

Damned:
V mapě 6. v tom psychedelickém modrém bludišti, je tajná chodba s plasmovkou.
Nejsem si jist, jestli tam předtím byla při betatestu, mám pocit že tam je nová.

[Image: Screenshot_Doom_20120719_180506.png]

[Image: Screenshot_Doom_20120719_180937.png]

Nedaří se mi do ní regulérně dostat, jak do toho bludiště vlezu, tak slyším otevírání dvířek, ale nedaří se mi patrně včas doběhnout. Jak do místnosti vlezu cheatem, tak opravdu se nedaří dostat ven.

Enkeli:
Jestli se objeví ještě další bugy, tak bych se za opravenou verzi přimlouval.

Leebigh´s Doom blog
(This post was last modified: 19-07-2012 06:15 PM by leebigh.)
19-07-2012 06:13 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
damned Offline
Arachnotron

(19-07-2012 06:13 PM)leebigh Wrote:  Damned:
V mapě 6. v tom psychedelickém modrém bludišti, je tajná chodba s plasmovkou.
Nejsem si jist, jestli tam předtím byla při betatestu, mám pocit že tam je nová.

Nedaří se mi do ní regulérně dostat, jak do toho bludiště vlezu, tak slyším otevírání dvířek, ale nedaří se mi patrně včas doběhnout. Jak do místnosti vlezu cheatem, tak opravdu se nedaří dostat ven.

K té plasmě se bez problémů dostaneš, když z té modré sekce budeš vycházet. Cesta bude kratší. Přidal jsem to tam, protože předtím se tam plasma jen tak někde volně válela. Koukám, že jsem ale opravdu zapomněl nastavit otevírání zevnitř.
20-07-2012 07:55 AM
leebigh Offline
Arachnotron

OT pro všechny mappery:
Kdyby kdokoliv chtěl zveřejnit info o nějakém svém projektu nebo mapě, rád je zveřejním i na svém blogu, ať je více informačních kanálů. Třeba info o ZOF se na DoomWorld dostala právě přes můj blog.

Leebigh´s Doom blog
21-07-2012 12:55 PM
leebigh Offline
Arachnotron

Dotaz na autory ZOF:
Chystám recenzi na blog, mám ji udělat jako přehledné shrnutí, nebo byste měli zájem o podrobnější popis a zhodnocení všech map, podobně jako mám zpracovanou Kamasutru ?

Leebigh´s Doom blog
23-07-2012 04:21 PM
enkeli33 Offline
Hell Knight
*

(23-07-2012 04:21 PM)leebigh Wrote:  Dotaz na autory ZOF:
Chystám recenzi na blog, mám ji udělat jako přehledné shrnutí, nebo byste měli zájem o podrobnější popis a zhodnocení všech map, podobně jako mám zpracovanou Kamasutru ?

jak chceš

každopádně si to tady shrnul docela dost podrobně všecko Wink
23-07-2012 05:07 PM
leebigh Offline
Arachnotron

Dobrá tedy, asi udělám i podrobnější popis a recenzi jednotlivých map, protože při betatestu jsem moc nekritizoval :-)

Leebigh´s Doom blog
23-07-2012 05:52 PM
enkeli33 Offline
Hell Knight
*

(23-07-2012 05:52 PM)leebigh Wrote:  Dobrá tedy, asi udělám i podrobnější popis a recenzi jednotlivých map, protože při betatestu jsem moc nekritizoval :-)

no, spíš si chválil Big Grin
23-07-2012 06:21 PM
scifista42 Offline
R2-D2
*

Tak... Zones of Fear se konečně objevil v Newstuff Chronicles (společně například s Doom the Way id Did nebo Doom2 Meets ZDoom). Recenzi si přečtěte sami, ale nečekejte mnoho chvály. Sad

http://www.doomworld.com/vb/doomworld-ne...icles-413/
27-07-2012 10:23 AM
damned Offline
Arachnotron

Já chválu nečekal. :-)
27-07-2012 11:56 AM
enkeli33 Offline
Hell Knight
*

Já jsem spokojený - na to, že nejsem žádný level designer a prakticky nemám žádné zkušenosti s vývojem her je to relativně fajn Wink Kór když je to jeden z mých prvních projektů. Mohlo to dopadnout mnohem hůře Wink

Že je wad nudný je krapet pravda. Já osobně už se napodruhé celkem nudil, protože ke konci už se jen střílí a střílí a střílí bez pauzy no Big Grin Jsem rád, že ocenili aspoň zvyšující se obtížnost v průběhu wadu, protože já souhlasím s autorem recenze, že je divný, když je v první mapě cyberdemon atd. a proto jsem si dal záležet na to, aby v prvních mapách byli jen impíci. A když to kritik ocenil, tak je to zkrátka fajn Wink
27-07-2012 12:33 PM
leebigh Offline
Arachnotron

Tak já nevím, ale s tou hlavní výtkou recenzenta nesouhlasím. Copak chceme od Doomu něco víc než prozkoumávat místnosti, zkoumat spínače, zabíjet nepřátele, odhalovat pasti ? Vždyť to je přece základ single hraní Doomu. ALe myslím, že vyznění recenze není pro ZOF tak špatné.

Leebigh´s Doom blog
27-07-2012 01:19 PM
leebigh Offline
Arachnotron

Takže recenzička jest hotova :-)
http://doom.starehry.eu/?p=1511

Leebigh´s Doom blog
30-07-2012 10:33 PM
enkeli33 Offline
Hell Knight
*

(30-07-2012 10:33 PM)leebigh Wrote:  Takže recenzička jest hotova :-)
http://doom.starehry.eu/?p=1511

jo jo, obrázek s motivy mystiky a tajemna jsem šlohl někde na deviantart.com - bohužel se mi nepodařilo ho znovu najít a napsat autorovi o žádost, zda-li ho můžu využít Big Grin Snad se nebude zlobit, jestli na to jednou přijde Smile

Každopádně díky moc za recenzi Wink Třeba to přitáhne více lidí Wink
30-07-2012 11:28 PM
leebigh Offline
Arachnotron

Pěkná recenze Zones of Fear zde:

http://onemandoom.blogspot.cz/2012/09/zo...ofwad.html

Leebigh´s Doom blog
19-09-2012 05:36 PM
enkeli33 Offline
Hell Knight
*

(19-09-2012 05:36 PM)leebigh Wrote:  Pěkná recenze Zones of Fear zde:

http://onemandoom.blogspot.cz/2012/09/zo...ofwad.html

dokonce mapa po mapě Big Grin
21-09-2012 04:21 PM
damned Offline
Arachnotron

Tak můj brácha dokončil ZoF jen na klávesách s notebookem na klíně a bez čítů. Smile Sice massive Load&Save, ale stejně je to podle mě dost výkon. Smile
22-09-2012 10:32 AM
Post Reply 

-->