Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Speedrun pomoc
Author Message
Angus Offline
Lost soul

Speedrun pomoc
Ahoj přátelé, potřeboval bych poradit s hromadou věcí ohledně speedrunu Big Grin Big Grin
1. Jak se nahrává demo, abych měl nějaký záznam při trénování. Mimochodem mám PrBoom-Plus 2.5.1.3
2. také bych se rád optal, jestli někdo z Vás nevím nějaký návod jak provést "glide". Bohužel ve svém okolí nemám nikoho, kdo by mi s tím poradil. Tak se obracím na Vás.
3. Nemáte obecně nějaký tipy k trénování speedrunů?? :help: :help: :help:

Díky moc, budu Vám vděčný za jakoukoliv radu. Díky

Angus.
08-02-2018 09:12 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
leebigh Offline
Pain elemental
**

RE: DOOM
Holt komunita je malá a nikdo co sem občas zavítá bohužel nejspíše není schopen poradit, jako třeba já ;-)
Letmým gogglováním jsem našel toto video, třeba pomůže:
https://www.youtube.com/watch?v=L6s7I_BlmjY

Leebigh´s Doom blog
http://doom.starehry.eu/
18-02-2018 01:48 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
damned Offline
Arachnotron

1) Prboom moc nepoužívám, ale dohledal jsem své dávkové soubory pro nahrávání a přehrávání dema z pwadu Zones of Fear:

Pro Demo recording:
prboom-plus -complevel 9 -iwad doom2.wad -file zof.wad -warp 03 -skill 4 -record zof01-xxx

Pro přehrátí dema:
glboom-plus -complevel 9 -iwad doom2.wad -file zof.wad -playdemo zf18-423.lmp

2) Prá glajdů se mi kdysi podařilo, ale nikdy jsem nebyl spedrunner:
https://www.doomworld.com/forum/topic/73...-to-glide/

3) Obecně jsem speerunning n00b
(This post was last modified: 19-02-2018 11:28 PM by damned.)
19-02-2018 11:28 PM
Angus Offline
Lost soul

Jé paráda za tipy a rady, tak přece jenom to tady frčí Smile.

(19-02-2018 11:28 PM)damned Wrote:  1) Prboom moc nepoužívám, ale dohledal jsem své dávkové soubory pro nahrávání a přehrávání dema z pwadu Zones of Fear:

Pro Demo recording:
prboom-plus -complevel 9 -iwad doom2.wad -file zof.wad -warp 03 -skill 4 -record zof01-xxx

Pro přehrátí dema:

Super děkuju moc za odkaz na "doomworld", tam je to pěkně vysvětlený, taky jsem zkoušel glide v Doomu 2 map 02, je to těžký, ale jde to. Ale trvá mi to moc dlouho, tak to pak postrádá smysl - myslím v rámci speedrunnů.

(20-02-2018 06:08 PM)Angus Wrote:  Jé paráda za tipy a rady, tak přece jenom to tady frčí Smile.

(20-02-2018 10:39 AM)cyberreality Wrote:  
(16-02-2018 05:14 PM)Angus Wrote:  No koukám, že tady to taky žije jak na hřbitově

a proc to placas do novinek??

No já nevim, kam bych to měl psát jinam, lidi už zaragovali, tak paráda. Dík moc

(19-02-2018 11:28 PM)damned Wrote:  1) Prboom moc nepoužívám, ale dohledal jsem své dávkové soubory pro nahrávání a přehrávání dema z pwadu Zones of Fear:

Pro Demo recording:

Pro přehrátí dema:

Super děkuju moc za odkaz na "doomworld", tam je to pěkně vysvětlený, taky jsem zkoušel glide v Doomu 2 map 02, je to těžký, ale jde to. Ale trvá mi to moc dlouho, tak to pak postrádá smysl - myslím v rámci speedrunnů.

Jo a ještě dotaz, proč se do toho příkazu uvádí "complevel"?? To sem nějak nepochytil ani z videa. Koukal jsem na příklad toho příkazu na doom.com.hr. Tam nebyl ten complevel uvedenej, ale bylo tam uvedeno "-movie" - jako pro record celého speedrunu (doom 2 - 30 levelů), jinak warp, skill, record je mi jasný. Díky moc, jste zlatýýýý
(This post was last modified: 22-02-2018 09:16 AM by cyberreality.)
20-02-2018 06:08 PM
Angus Offline
Lost soul

Ještě jedna věc, stáhnul sem si jedno "demo.Imp a když jsem ho spustil, ať v PrBoomu nebo GLboomu, tak to byl hroznej nesmysl Big Grin Prostě ten dotyčnej "runner" tam běhal uplně mimo, kde je chyba?? Díky Smile
20-02-2018 07:58 PM
damned Offline
Arachnotron

RE: DOOM - Ukažte, že nepatříte do starého železa!
(20-02-2018 07:58 PM)Angus Wrote:  Ještě jedna věc, stáhnul sem si jedno "demo.Imp a když jsem ho spustil, ať v PrBoomu nebo GLboomu, tak to byl hroznej nesmysl Big Grin Prostě ten dotyčnej "runner" tam běhal uplně mimo, kde je chyba?? Díky Smile

Možná to bylo demo na jinou mapu, než kterou jsi spustil...
21-02-2018 01:05 PM
Angus Offline
Lost soul

RE: Speedrun pomoc
(21-02-2018 01:05 PM)damned Wrote:  
(20-02-2018 07:58 PM)Angus Wrote:  Ještě jedna věc, stáhnul sem si jedno "demo.Imp a když jsem ho spustil, ať v PrBoomu nebo GLboomu, tak to byl hroznej nesmysl Big Grin Prostě ten dotyčnej "runner" tam běhal uplně mimo, kde je chyba?? Díky Smile

Možná to bylo demo na jinou mapu, než kterou jsi spustil...

No to právě byl celý speedrun Doom 2 - všechny levely, a hned v první levelu se tam ten runner choval uplně nesmyslně, nechal se zabít atd., tak právě nevím přes to spustit, aby mi to ukázalo ten zprávnej RUN Smile)
23-02-2018 03:21 PM
Post Reply 

-->