Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oživení MP komunity
Author Message
doomista Offline
Lost soul

Oživení MP komunity
Ahoj spříznění mariňáci,

nepřekvapí mě, pokud o mně ještě nikdo z vás neslyšel, ale faktem je, že se na doom scéně pohybuji, s většími či menšími přestávkami, už pěkných pár let (doom byla první hra, se kterou jsem se setkal, když jsem se dostal prvně na internet a doom5 byl první web, kam jsem si dělal registraci).

Nejsem žádný über profík, ani co se týče hraní či modování, ale tam, kde chybí sklil, tam to nahrazuji entuziasmem. Poslední rok se celkem aktivně angažuji v zahraniční zandro komunitě, ale něco tomu chybí.... česi. Lidé ze stejné časové zóny, se kterými by se daly pořádat pravidelné turnaje. Či dokonce zajít na pivo.

Vím, že to kdysi fungovalo, bohužel jsem byl moc mladý na to, abych to sám zažil (a moc daleko a moc bez internetu).

Moje otázka zní:
Má o tyhle časy ještě někdo zájem?
Má ještě někdo chuť účastnit se pravidelných deathmatchů a duelů, když by se někdo (asi já) chopil organizace?

Tuším, že vy, co sem chodíte, asi spíš preferujete Zdaemon než Zandronum. Že pojmy jako freelook a jump možná považujete za sprostá slova, nicméně rozdíly v názorech se vždy dají vyřešit nějakým kompromisem.

Pokud vás můj návrh jen trochu oslovil, dejte vědět. Doom je furt naživu a potom, jak svoji šanci podělal ten novej, tak má i víc než právo na chycení třicátého dechu.

Semper fi
03-06-2016 08:48 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
cyberreality Offline
Cyberdemon

RE: Oživení MP komunity
prvni co me napadlo:

Lister: Where is everyone Hol?
Holly: They're dead Dave.
Lister: Who is?
Holly: Everybody Dave.
Lister: What Captain Holister?
Holly: Everybody's dead Dave.
Lister: What Todd Hunter?
Holly: Everybody's dead Dave.
Lister: What Selby?
Holly: They're all dead, everybody's dead Dave.
Lister: Peterson isn't, is he?
Holly: Everybody is dead Dave.
Lister: Not Chen?
Holly: Gorden Bennet, yes Chen, everybody, everybody's dead Dave.
Lister: Rimmer?
Holly: He's dead Dave, everybody's dead, everybody is dead Dave.
Lister: Wait, are you trying to tell me everybody's dead?
Holly: *slightly under breath* Shouldn't have let him out in the first place!

kdysi tu pod odamexem bezel eurothunder - https://liquiddoom.net/eurothunder - pak chcipl a pak ho capodecima nekde jinde na chvilu ozivil ... pak na #doom.cz jsme si kazdou nedeli zahrali coop nebo dm, podle domluvy jak kdo chtel, fungovalo to tak pul roku a od te doby velmi sporadicky :) ale zkus tam nekdy zavitat a muzem zase neco obcas zahrat ...
jinak ja uz mam taky cimdal mene casu na hrani, ale obcas hraju hereica nebo dtwid na coop serverech a obcas se i nekdo prida, ale je to proste bida :)
a da se rict, ze to same fyzicka masina na ktere bezi tento server, jakmile se neco posere, tak penize do toho uz lit nebudu, stal oto hodne penez a casu, ale jak uz mas rodinu a fotrovatis, tak zacinas mit jinaci zajmy :)

takze asi tak ...

[Image: liquiddoom.png]
03-06-2016 09:24 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
doomista Offline
Lost soul

Naprosto tě chápu. Mně je momentálně 20, takže ještě mám čas na to, se podobné údržbě věnovat, na druhou stranu jediný server, který jsem schopný poskytnout, tak je to, co zaserveruju ze svého herního PC (což pro potřeby čtyř-osmi lidí na jednom serveru určitě stačí, ale víc jsem nezkoušel). Co se týče webu, s tím by problém nebyl, znám velice dobré hostingy, kde by ani nemusely být reklamy, měl bych 2GB místa a MySQL+PHP, takže vše, co by si admin mohl přát.

V zahraničí doom zažívá renesanci, na zandru co měsíc vznikne nějaký klan, velice často dokonce kompetitivní (což ve výsledku znamená, že se věnují CTF), ale pro evropana není úplně nejjednoduší se s nimi časově sladit (o pingu na kanadské servery při šesti lidech raději nemluvím).

Bohužel v mojí generaci jsou lidi zvyklí na svoje lolka a codka (ne že bych proti CoD něco měl, jako mod do Dooma je super Big Grin) a pořádná skillbased arénovka jim nic neříká :/ Třeba si tenhle post přečte ještě někdo, rozhazuju teď sítě na všechny strany, abych zjistil, jestli se vůbec takový projekt vyplatí organizovat.

Btw na kterém serveru běží ten IRC kanál #doom.cz? Někdy bych tam mohl nahlídnout...
03-06-2016 11:50 AM
cyberreality Offline
Cyberdemon

no, rekneme, ze tvuj vek te omlouva z velice naivni predstavy co vse staci na delani nejakejo serveru :)

03-06-2016 05:16 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
doomista Offline
Lost soul

tak to zas prrr.... Big Grin já to vím poměrně přesně, ajťačině se věnuju už šest let, velice úspěšně aji jednu IT vysokou studuju (a čirou náhodou jsem zapojen ve věděcnkém projektu, který se snaží zrychlit a víc zabezpečit net). Nicméně nemám finance na to, abych si mohl dovolit zaplatit doménu, koupit obstojný server a zařídit si pro něj místnosti v oblasti, kde je lepší nabídka providerů než u mě doma.

Já místo toho uvažuju nad možnostma jak za to nemuset utrácet prachy. Homeserver se hodí, když si člověk chce zařídit privátní matche (resp privátní duel tournament třeba) na míru nebo otestovat vlastní wady bez nutnosti uploadu na best-ever. Jinak není problém, když se lidi domluví, tak se připojovat třeba na německý Funcrusher, ten je dost blízko.

Stejně tak si nemyslím, že je nějaký opravdu zásadní význam v tom mít doménu druhého řádu kvůli webu, a navíc na web, který nemusí fungovat jako datový repozitář stačí pár set mega (a 2GB navíc bez reklam je na poměry free hostingu špička).

Ale jo, uznávám, že jsem předchozí post napsat v trochu naivnějším duchu, to se mi stává často Big Grin
04-06-2016 05:23 PM
capodecima Offline
Revenant

Ja nemam problem zahrat, sem na zdirc hlavne. Ale hraju vsechny porty. Mam servery na odamexu porad. Ale snazim se hrat spis uz toho novyho dooma no. Vcera se mi podarilo na grunexu postoupit ze 3 mista do finale. Pristi tyden je finale a ma to byt streamovany, tak drzte palce a mozna i hodim link sem pozdeji. Big Grin

https://www.grunex.com/user-tournament/main/295
(This post was last modified: 05-06-2016 02:25 PM by capodecima.)
05-06-2016 02:25 PM
doomista Offline
Lost soul

nového dooma bych hrál, kdybych snapmap nepovažoval za jeho nejhorší součást. každopádně palce držím, link nahoď, když budu online, tak se rád podívám.

jinak, pokud někdy zavítáš na doomseeker se zandronem a bude aktivní server, jehož jméno začíná na [TLM], tak to jsem já. před dvěma měsíci jsem měl našlápnuto na klanové hraní a pak jsem od toho upustil, ale zbyly mi aspoň configy, které jsem línej měnit Big Grin

ale musím říct, že je fascinující, že někdo používá Odamex. já sám jsem ho nikdy neviděl, ale vždycky jsem na to slyšel akorát hejty, že tam nikdo není
05-06-2016 02:42 PM
cyberreality Offline
Cyberdemon

kdysi odamex bezel stabilne i zde nekolik let, nez se neco pokazilo v kodu a od te doby tu je jen zdaemon ...

05-06-2016 06:18 PM
werygood Offline
Imp
**

Tak co? Rozjedem to?
13-11-2016 01:49 PM
cyberreality Offline
Cyberdemon

ale co?

13-11-2016 02:09 PM
Post Reply 

-->